08/08/2020
PROVINCE OF SAINT AUGUSTINE, NIGERIA
ST. AUGUSTINE’S COLLEGE NEW KARU, (NEAR ABUJA), NASARAWA STATE.
ONLINE TEST
TIME |
8:30AM |
10:00AM |
11:30AM |
1:00PM |
|
DAY/DATE |
CLASS |
1ST PAPER |
2ND PAPER |
3RD PAPER |
4TH PAPER |
DAY 1 MONDAY 10/08/2020 |
JSS 2 |
COMPUTER STUDIES (30 MINS) MR. HAMZA |
HAUSA (30 MINS) MR. SYLVESTER |
FRENCH (30 MINS) MRS. KESWET |
AGRIC. SCIENCE (30 MINS) MR. FAJEMI |
SSS 2 |
CHEM (45 MINS) /GOVT (30 MINS) MR. BELLO/MR. ENYIA |
AGRIC. SC./F. ACC. (30 MINS) MRS OKORO/MRS. OZOTA |
HAUSA/T.D/FRENCH (30 MINS) MR. SYLVESTER/ MR. UGBABE/ MRS. MAHA |
LIT. IN. ENGLISH (40 MINS) MRS. OHAHEN |
|
DAY 2 TUESDAY 11/08/2020 |
JSS1 |
MATHEMATICS (45 MINS) MRS. NNADIEKWE |
HISTORY (30 MINS) MR. NDUKWE |
BASIC SCIENCE (30 MINS) MRS. ASU-OBI |
SOCIAL STUDIES (30 MINS) MRS. EHIMARE |
SSS1 |
CATERING/MARKETING (30 MINS) MRS.OHUNENE/ MRS.OZOTA |
V/ARTS (30 MINS)/PHY (45 MINS) MR. WALLAM/ MR. OCHOGWU |
GEOGRAPHY (30 MINS) MISS OLOFU |
BIOLOGY (30 MINS) MR. EZEJI |
|
DAY 3 WEDNESDAY 12/08/2020
|
JSS 2 |
MATHEMATICS (45 MINS) MR. EBENEZER |
C. C. A (30 MINS) MR. WALLAM |
BASIC SCIENCE (30 MINS) MRS. OPARA |
SOCIAL STUDIES (30 MINS) MR. GBANDE |
SSS 2 |
MATHEMATICS (45 MINS) MR. EKUNDAYO |
V/ARTS (30 MINS) /PHY (45 MINS) MR. WALLAM/MR. OCHOGWU |
GEOGRAPHY (30 MINS) MRS. EZEKIEL |
COMPUTER STUDIES (30 MINS) MR. HAMZA |
|
DAY 4 THURSDAY 13/08/2020 |
JSS 1 |
COMPUTER STUDIES (30 MINS) MR. EKPO |
ENGLISH STUDIES (45 MINS) MRS. ONAH |
FRENCH (30 MINS) MRS. IKEBIAGBO |
AGRIC. SCIENCE (30 MINS) MR. FAJEMI |
SSS 1 |
COMPUTER STUDIES (30 MINS) MR. EKPO |
AGRIC. SC./F. ACC. (30 MINS) MRS OKORO /MRS. OZOTA |
HAUSA/T.D/FRENCH(30 MINS) MRS. GABRIEL/ MR. UGBABE/ MRS. MAHA |
ENGLISH LANGUAGE (45 MINS) MRS. OGBOLE |
|
DAY 5 FRIDAY 14/08/2020 |
JSS 2 |
ENGLISH STUDIES (45 MINS) MRS. OGAH |
H/ECONOMICS (30 MINS) MRS. OHUNENE |
BUSINESS STUDIES (30 MINS) MRS. OZOTA |
P. H. E (30 MINS) MR. MADU |
SSS 2 |
CATERING/MARKETING (30 MINS) MR. JIME /MR. ADEYEMI
|
ENGLISH LANGUAGE (45 MINS) MRS. EMMANUEL |
ECONOMICS (30 MINS) MR. AONDE |
FURTHER MATHS (45 MINS) MR. EKUNDAYO |
|
DAY 6 SATURDAY 15/08/2020 |
JSS 1 |
BASIC TECHNOLOGY (30 MINS) MR. TERKURA |
C. R. S (30 MINS) MRS. NWACHUKWU |
CIVIC EDUCATION (30 MINS) MR. NDUKWE |
C. C. A (30 MINS) MR. GBANDE |
SSS 1 |
MATHEMATICS (45 MINS) MR. FRIDAY |
ECONOMICS (30 MINS) MR. AONDE |
CHEM (45 MINS)/GOVT(30 MINS) MR. BELLO /MR. ENYIA |
CIVIC EDUCATION (30 MINS) MR. NDUKWE |
|
DAY 7 MONDAY 17/08/2020 |
JSS 2 |
C. R. S (30 MINS) FR. JOHN |
BASIC TECH (30 MINS) MR. UGBABE |
CIVIC EDUCATION (30 MINS) MR. GWA |
---------------------- |
SSS 2 |
BIOLOGY (30 MINS) MRS. EZEJI
|
C. R. S (30 MINS) MRS. GABRIEL |
CIVIC EDUCATION (30 MINS) MR. AKHARIA |
------------------------- |
|
DAY 8 TUESDAY 18/08/2020 |
JSS1 |
HAUSA/IGBO/YORUBA (30 MINS) MR. SYLVESTER /MRS. ONAH/ MR. DAIVD |
H/ECONOMICS (30 MINS) MRS. OHUNENE |
P. H. E (30 MINS) MR. MADU |
BUSINESS STUDIES (30 MINS) MR. ADEYEMI |
SSS1 |
FURTHER MATHS (45 MINS) MR. EBENEZER |
LIT. IN. ENGLISH ( 30 MINS) MRS. OGBOLE |
C. R. S (30 MINS) MRS. OCHEJE |
------------------ |